Автор ДодајГас МК

Видео
0

Audi Q8 – втора епизода / ВИДЕО

Втората епизода од промотивната серија осмислена од германскиот Audi за новиот SUV модел Q8 веќе е објавена на социјалните мрежи, но барем за сега, тешко дека ќе убеди некого да го купи

Свет
0

„Падна“ и првата забрана за постари дизел модели во Германија

Од 31-ви мај патничките и товарни возила опремени со дизел мотори кои не ги исполнуваат стандардот Euro 6 нема да можат да сообраќаат по некои од централните улици на вториот по големина град во Германија