Македонија
0

Бензинот поскапе, дизелот поевтини!

Со одлуката на Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ), малопродажните цени на нафтените деривати од ноќеска на полноќ ќе бидат повисоки во просек за 1,71%

Свет
0

Клучот за Model 3 е во Германија

Општо е познато дека Tesla долго време се бори со големото доцнење во производството и испораката на Model 3, а самата компанија признава дека проблемот е во производството на батерии

Мотоцикли
Видео
0

Нов паметен телефон од Huawei

Huawei го претстави новиот P smart, телефон со сосема нов оперативен систем EMUI 8.0 и со фокус на FullView Display дизајн