Македонија
0

Една година од работењето на Премиум Ауто Зентрум

„Премиум Ауто Зентрум пред една година направи еден голем и одлучен чекор напред, менувајќи го концептот на работа, од импортер во директна врска со принципал, до самостоен мулти бренд продажен центар за нови и користени автомобили“.

Свет
0

VW има за цел да стане најголем светски производител на електрични автомобили

Групата Volkswagen е во процес на реорганизација на производните капацитети во Германија, со цел трансформaција на конгломератот во водечката светска сила во областа на електрични автомобили

0

Lamborghini за третиот милениум / ФОТО

Италијанскиот производител на суперспортски автомобили претстави футуристички концепт под името Terzo Millennio развиен во соработка со американскиот институт за технологија во Масачусетс (МIТ)

0

BMW M5 на Нирбургринг / ВИДЕО

Еден од моделите кои предизвикаат многу внимание е BMW M5, а прототипот од новиот модел е забележан во својата „природна средина“ – Нирбургринг

0

Hyundai сепак ќе пушти пикап

Компанијата Hyundai објави дека е донесена одлука за пуштање во сериско производство на концептниот пикап Santa Cruz, кој беше прикажан пред публика пред една година.

Технологија
Интересно
Мотоцикли
0

Легендарната Vespa од сега и на електрична енергија

Точно една година откако Piaggio го најави лансирањето на електричната Vespa, италијанскиот производител на саемот за мотоцикли во Милано EICMA 2017, презентираше продукциска верзија на популарниот скутер со погон на електрична енергија